آفتابی

عینک آفتابی وسیله برای محافظت چشم در برابر اشعه های مضر نور خورشید می باشد.

رنگ و تیرگی عدسی های عینک آفتابی باعث جلوگیری از اشعهءماورای بنفش آفتاب نمیشود بلکه یک لایه شفاف که با چشم قابل دیدن نمی باشد و هیچ رنگی ندارد بر روی عدسی عینک آفتابی قرار میگیرد که باعث  دفع اشعه ماورای بنفش (UV400) می شود.

عینک آفتابی 2013

اشعه ماورای بنفش با نام انگلیسی Ultraviolet مضرترین اشعه خورشید برای چشم میباشد در نتیجه یک عینک آفتابی استاندارد باید دارای لایهء دفع کننده یو وی(uv400)  باشد.

فیلتر پلاریزه : فیلتر پلاریزه که بر روی بعضی از عینک های آفتابی قرار میگیرد نور های پراکنده یا همان انعکاس های ایجاد شده در اطرافمان را از بین می برد که باعث می شود دید شفاف تری داشته باشیم .

عینک آفتابی

عینک آفتابی 2014

عینک های پلاریزه بهتر است که برای مصارف خاص مثل ماهیگیری , اسکی , دوچرخه سواری و یا رانندگی استفاده شود.

اگر دقت کرده باشید عدسی بعضی از عینک های آفتابی از داخل دارای لایه ای به رنگ بنفش میباشند که به آن لایه آنتی رفلکس می گویند.

لایهء آنتی رفلکس بازتاب نور را به حداقل می رساند و باعث میشود در روز دید بهتر و شفاف تری داشته باشید.

پس یک عینک آفتابی مرغوب باید حتما دارای لایه دفع UV باشد و خواصی مثل  فیلتر پلاریزه و یا لایه آنتی رفلکس می تواند جزو خوبی های یک عینک آفتابی باشد ولی جزو لازمه های عینک آفتابی نمی باشد.عینک آفتابی جدید 2013

عینک صمصام با ارائه بهترین برند ها با بالاترین کیفیت آماده راهنمای شما مشتریان عزیز میباشد.

عینک آفتابی

هدف از استفاده از عینك آفتابی، محافظت چشم ها در برابر اشعه های آسیب رسان خورشید می باشد. برخی نیز فقط به خاطر جنبه تزئینی و زیبایی از آن بهره می گیرند. موردی ای كه در اینجا بایست به آن اشاره كرد، این است كه گاهی عینك آفتابی ها نه تنها از چشم ها در مقابل اشعه های نور خورشید محافظت نمی كنند بلكه سبب می شود آسیب بیشتری هم به چشم وارد شود.

عینک آفتابی

عینک آفتابی

به طور كلی اگر مانعی جلوی رسیدن نور به چشم ها را بگیرد یا اگر شما در اتاقی كه نور كمی دارد قرار بگیرید، مردمك چشم ها گشاد می شود و پس احتمال ورود نورهای خارجی به درون محفظه چشم بیشتر می گردد. بنابراین اگر به خاطر هرگونه بیماری چشمی نیاز به استفاده از عینك آفتابی دارید، حتماٌ بایست در انتخاب آن دقت كنید؛ چون عینك های غیر استاندارد تنها با تاریك كردن جلوی چشمان شما، مردمك را گشاد كرده و بدون ایجاد سدی در برابر اشعه های آسیب رسان، اجازه ورود آنها به محوطه داخل چشم را فراهم می كنند.

عینك آفتابی طبی
این عینك ها هم در اصل مصارف طبی دارند و برای ترمیم و تصحیح اختلالات انكساری چشم ها به كار می روند اما جزء دیگر هم به آن اضا فه می شود كه هم می تواند جنبه زیبایی داشته باشد و هم گاهی خود جزئی از عملكرد طبی و درمانی عینك را تشكیل می دهد. این عینك ها نباید برای شما چندان ناآشنا باشند. اینها عینك هایی هستند كه شیشه آنها به اصطلاح فتوكرومیك است. در بسیاری از موارد رنگ و تیرگی شیشه توسط خود بیمار انتخاب می شود.

عینک آفتابی طبی

عینک آفتابی طبی

به طور كلی همه عینك ها از دو قسمت اصلی تشكیل شده اند كه یكی قاب است و دیگری شیشه یا عدسی عینك. قاب اگر چه در ساختمان عینك شاید به اندازه عدسی اهمیت نداشته باشد اما معمولا در نگاه اول توجه بیشتری را به خود جلب می كند و بنابراین اكثر مردم در انتخاب آن وسواس زیادی به خرج می دهند. قاب از چند قسمت اصلی تشكیل می شود.
ریم یا Ryewire كه در اصل حلقه ای از قاب است كه دور و اطراف عدسی را در بر می گیرد و